De crowdfundactie voor herstel van de in de voorbije nieuwjaarsnacht goeddeels afgebrande Vondelkerk in Amsterdam heeft een belangrijke mijlpaal bereikt. Inmiddels hebben meer dan 5.000 donateurs bijgedragen aan de wederopbouw van het monument en is in totaal ruim 350.000 euro opgehaald.
De opbrengst van de actie wordt ingezet voor herbouw en het weer in gebruik nemen van de Vondelkerk als plek voor activiteiten en bijeenkomsten, waar opnieuw culturele programma’s kunnen worden georganiseerd en mensen elkaar kunnen ontmoeten.
Het veiligstellen van de Vondelkerk na de brand is al ver gevorderd. De brandresten zijn opgeruimd en de topgevels gestut. Hierdoor kan veilig worden gewerkt. Ondertussen groeit de steiger gestaag.
Tijdelijk dak
Om te voorkomen dat het gebouw verder in verval raakt, is het van groot belang dat het wind- en waterdicht wordt gemaakt. Vanaf de steiger wordt daarom een tijdelijk dak geplaatst, waaronder de kerk droog kan worden herbouwd. Ander voordeel van het plaatsen van een dak is dat sneller gewerkt kan worden, omdat er geen hinder is van weersinvloeden.
Het cassettedak wordt naar verwachting rond de jaarwisseling 2027/2028 weer gedemonteerd. Daarna kan in 2028 de toren worden afgebouwd. Vanaf deze week (week 22) vindt om de dag een transport plaats om steigeronderdelen aan te voeren en het dak op te bouwen. Deze werkzaamheden nemen naar verwachting circa drie weken in beslag. De restauratie van de Vondelkerk is te volgen via www.stadsherstel.nl/vondelkerkinfo